To jedno z najczęściej zadawanych pytań przez naszych klientów. Największym problemem podczas wyboru, jest brak dopasowania odpowiedniego rodzaju urządzenia do konkretnych potrzeb klienta.

Zanim kupisz drukarkę, zadaj sobie kilka podstawowych, istotnych pytań:

Czy na prawdę potrzebujesz urządzenia kolorowego?

Dlaczego akurat to pytanie zadajemy jako pierwsze? A no dlatego, że odpowiedź na nie rozwiązuje często 90% problemów z eksploatacją większości urządzeń. Największym problemem większości użytkowników jest niski poziom eksploatacji urządzeń drukujących. Większość klientów bardzo często decyduje się na zakup możliwie jak najtańszego urządzenia atramentowego, bo przecież potrzebują wydrukować dosłownie kilka stron miesięcznie. Urządzenia atramentowe mają niestety tą słabą stronę, że głowice drukujące przy niskiej częstotliwości druku potrafią zaschnąć (tym bardziej przy użyciu materiałów alternatywnych)

Rozwiązanie? Jeżeli nie potrzebujesz druku w kolorze, rozważ zakup taniego urządzenia laserowego mono. Zapewniamy, że nawet jeśli przez rok nie wydrukujesz na niej żadnej strony, to mimo wszystko będzie nadal gotowa do pracy.

Potrzebuję koloru, ale musi być tani i niezawodny. Drukuję niewiele. Jaki model wybrać?

Tutaj zaczyna się największy dylemat, ponieważ w segmencie niskiej eksploatacji (do 1.000 str. miesięcznie) to drukarki atramentowe wychodzą najtaniej w eksploatacji. Niestety często zakup najtańszego urządzenia mści się w dłuższym okresie eksploatacji. Oczywiście można kupić drukarkę w przedziale do 200 zł brutto, ale w tym przypadku trzeba się liczyć z bardzo drogimi materiałami. Często kolejny komplet tuszy do drukarki kosztuje prawie tyle samo co kolejna nowa drukarka.

Jakie w takim razie urządzenie wybrać tak, aby działało nam sprawnie i eksploatacja nie kosztowała setki złotych? Nie są to segmenty najtańsze. Za dobrą drukarkę tej klasy trzeba zapłacić od 650 zł brutto w górę (w zależności od opcji wyposażenia, formatu obsługiwanego papieru, szybkości wydruku itp.) Są to z reguły urządzenia z systemem uzupełniania tuszy jak np. Brother InkBenefit czy EPSON Eco Tank. Są to jednak urządzenia oszczędne i z doświadczenia naszego serwisu „przyjazne w naprawie”. Odsetek udanych napraw w tych seriach to ponad 80%. Jest to najlepszy stosunek jakości do ceny.

Co jeśli drukuję dużo, ale potrzebuję niewielkiego urządzenia na biurku?

Postaw na laser. Nie oszczędzaj jednak na urządzeniu. Im taniej kupisz, tym więcej będzie kosztowała Cię eksploatacja. Może się okazać, że oszczędności na urządzeniu zje Ci pierwszy dokupiony komplet tonerów. Przelicz sobie koszt wydrukowania jednej kopii na podstawie wydajności i kosztu tonerów. Pamiętaj jednak, że toner nie jest jedynym materiałem eksploatacyjnym w urządzeniu. W tym segmencie warto również zwrócić uwagę na urządzenia poleasingowe czołowych producentów np. RICOH, Develop, Kyocera, które cechuje duża wydajność przy niskim koszcie eksploatacji. Tego typu urządzenia można zakupić lub wydzierżawić. Istnieje również możliwość zakontraktowania pełnej opieki serwisowej wraz z dostarczaniem wszelkich materiałów eksploatacyjnych rozliczanych na podstawie ilości miesięcznych wydruków.

Potrzebuję szybkiego urządzenia mono/kolor A3

W tym przypadku tylko wyspecjalizowani producenci urządzeń wielofunkcyjnych będą w stanie sprostać Twoim potrzebom. Zakup nowego urządzenia tej klasy w opcji monochromatycznej (w zależności od parametrów i wyposażenia) to koszt od 4000 nawet do 20000 zł brutto. W opcji kolorowej od ok. 8000 do 40000 brutto. W tym segmencie urządzenia poleasingowe będą również bardzo oszczędnym rozwiązaniem. Oszczędność rzędu 2/3 ceny potrafi zrobić wrażenie, a do rąk otrzymujemy urządzenie zużyte w zaledwie 15%. Koszt takiego urządzenia to 2000-4000 zł dla urządzeń monochromatycznych i 3500-6000 zł za urządzenie kolorowe. Można?

Jeżeli masz więcej pytań napisz/zadzwoń do nas. Pomożemy dobrać urządzenie do Twoich potrzeb.

biuro@3doffice.pl

tel. 91 823 44 40